Image Image Image Image Image

כללי

28

ספטמבר

סוגים של טיולי ג'יפים בחו"ל

מה גורם לג'יפ להיות כלי רכב מעולה לטיול בדרכים לא סלולות
אם אתם אוהבים לצאת לטיולים בחו"ל שלא מתמקדים בערים הגדולות ובמרכזי הקניות הנוצצים, אם אתם מעדיפים להימנע מדרך המלך ומעדיפים לחצות שטחים פראיים בנופים מרהיבים, לא תוכלו לעשות זאת בטיול במכונית המשפחתית. אתם זקוקים לרכב מתאים שבו יש שפע של מקום בין החלק התחתון של הרכב לבין האדמה, אחרת אתם צפויים לגרום לנזק רציני לגחון כשתטפסו על סלעים וכשתעברו בנחלים רדודים. לא רק זאת, אלא גם תמצאו את עצמכם דואגים כשהרכב יילכד במכשולים שונים, אלא אם כן אתם נוהגים בג'יפ…
אתם לא חייבים להיות בעלי ג'יפ על מנת להתנסות בחוויות ובהרפתקאות שכאלה. חברות טיולים רבות מציעות היום טיולי ג'יפים בפינות שונות בעולם, ואם זמנכם דוחק, ולא הזמנתם מקום בזמן, נסו למצוא דילים לחו"ל ברגע האחרון שמציעים גם טיולי ג'יפים להרפתקנים שביניכם.

טיולי ג'יפים – מה מיוחד בהם?

ישנם סוגים שונים של טיולי ג'יפים, למשל:
נהג מקומי נוהג בג'יפ שלכם
בטיול שכזה יוצאים לנסיעה של כ-3 ימים עם ג'יפ שבו נהג צמוד ומדריך דובר אנגלית. בנוסף, המטיילים מקבלים ארוחות, מים, וכניסה חינם לאטרקציות המתוכננות במסלול הטיול.
למשל, בטיול שכזה בצפון תאילנד באזור צ'אנג מאי תתנסו בטיול בצמרות העצים, מפגש עם פילים, רפטינג, מפגש והיכרות עם בנות השבט ארוכות הצוואר ועוד.

אתם נוהגים בג'יפ שלכם

בשנים האחרונות החל להתפתח סגנון טיולים מיוחד לחו"ל – טיולי ג'יפים. במסגרת טיולים אלה אתם רוכשים אצל חברת הנסיעות כרטיסים, שמלבד החבילה הרגילה שמציעים טיולים מאורגנים (כרטיסי טיסה, לינה, אוכל, כניסה לאתרים, העברות ומדריך צמוד), דואגים לחברי הקבוצה גם לג'יפים שכורים שממתינים להם במקום היעד.
כך יוצאת לה לדרך שיירה של 5 או 10 ג'יפים (תלוי בנרשמים ובמינימום המשתתפים שקבעה החברה), כשבראש השיירה הג'יפ של המדריך. למדריך מכשיר קשר שבעזרתו הוא מתקשר עם כל הג'יפים שנוסעים מאחוריו והוא מדריך אותם תוך כדי הנסיעה. ההדרכה כולל גם מידע על המקום עצמו וגם עזרה בניווט הג'יפ "בין הרים ובין סלעים"…
לוח הזמנים של טיולי ג'יפים לחו"ל כוללים עצירות מתוכננות בדרך לביקור באתרים מעניינים ולארוחת צהריים (בדרך כלל ארוחה זו היא על חשבון המטיילים ולא כלולה בעלות הטיול, ולא פעם המטיילים קונים מצרכי מכולת בבוקר, ומכינים בכיף ארוחה טעימה בשטח). מיותר להבהיר שהג'יפים יכולים להגיע למקומות נידחים ונסתרים שאוטובוס תיירים בדרך כלל לא מגיע אליהם, ולכן סגנון זה של טיולים קורץ לאנשים רבים, צעירים, מבוגרים, בודדים, זוגות ומשפחות עם ילדים.
ולבסוף, בטיול ג'יפים, שלא כמו בטיול מאורגן, אתם לא נמצאים כל היום באותו אוטובוס תיור עם כל חברי הקבוצה. רוב הזמן אתם באינטימיות של הג'יפ, לבדכם או עם זוג נוסף, תלוי ברצון שלכם ובתקציב שעומד לרשותכם, מה שהופך את הטיול להרבה יותר מהנה ונעים. אם גם אתם מעוניינים מהרו וחפשו, אולי תמצאו דילים לחו"ל ברגע האחרון שכוללים טיולי ג'יפים.